Toimisto

Toimistomme sijaitsee Helsingin Sörnäisissä Lintulahdenkulman järjestötalon 8. kerroksessa. Olemme avoinna maanantaista perjantaihin klo 10–15. Sovithan käynnistäsi etukäteen.


Käsittelemme eläinsuojeluilmoituksia arkisin toimiston aukioloaikoina.
Kiireellisissä tapauksissa ole suoraan yhteydessä poliisiin.

Käyntiosoite: Lintulahdenkatu 10, 00500 Helsinki
Puhelin: 0207 528 420 (8,35 snt/puhelu + 22,32 snt/min), arkisin klo 10–15
Muina aikoina ja kiireellisissä eläinsuojeluasioissa ota yhteys SEYn eläinsuojeluneuvojaan tai poliisiin.
Luonnonvaraisia eläimiä koskevissa asioissa katso toimintaohjeet täältä.
Kerta- ja kuukausilahjoitukset: Siirry lahjoittajapalvelun sivulle
Testamentit ja yrityslahjoitukset: sara.hakkinen@sey.fi, 045 7884 3161 (normaalihintainen)
Sähköposti: sey@sey.fi
Lahjoitusten tilinumero: FI97 8000 1901 0617 63 (Danske Bank, BIC: DABAFIHH).
Y-tunnus: 0217003-8

Palautelomakkeeseen

Anne Skogberg
toimistosihteeri

  • asiakaspalvelu
  • jäsenasiat
  • matkalaskut
  • keräyslippaat

050 441 7234
anne.skogberg@sey.fi


Kati White
toiminnanjohtaja

  • liiton toiminnan suunnittelu ja johtaminen
  • asiantuntijatehtävät
  • lausunnot
  • poliittinen vaikuttaminen
  • kansainvälinen yhteistyö

050 371 2740
kati.white@sey.fi


Maria Lindqvist
viestintäpäällikkö, Eläinten ystävä -lehden päätoimittaja

  • viestinnän suunnittelu
  • kampanjat
  • mediasuhteet
  • asiantuntijatehtävät

050 557 2463
maria.lindqvist@sey.fi


Sini Kuronen
talouspäällikkö

  • talouden suunnittelu, seuranta ja raportointi
  • kirjanpito
  • tietojärjestelmät
  • tietosuojavastaava

044 779 9580
sini.kuronen@sey.fi


Riina Itkonen
vapaaehtoistoiminnan tiimipäällikkö, HR-päällikkö

  • alueellinen ja paikallinen toiminta
  • vapaaehtoistoiminta
  • eläinsuojeluneuvonta
  • HR-tehtävät

045 7885 0173
riina.itkonen@sey.fi


Verna Kirjavala
nuorisotoiminnan koordinaattori

  • nuorisotoiminta
  • kouluvierailut
  • Eläintaito.fi
  • vapaaehtoistoiminta

050 386 6893
verna.kirjavala@sey.fi


Maarit Suhonen
jäsenyhdistyskoordinaattori

  • jäsenyhdistystoiminta
  • yhdistyshankinta

044 491 9014
maarit.suhonen@sey.fi


Mervi Valjus
aluevastaava (pohjois-Suomi ja Lappi)

  • eläinsuojeluneuvonta
  • vapaaehtoistoiminta
  • aluetoiminta

045 7885 0318
mervi.valjus@sey.fi


Annukka Seppävuori
viestinnän asiantuntija

  • päivittäisviestintä
  • sosiaalinen media

040 830 1716
annukka.seppavuori@sey.fi


Sari Toivola
Art Director, viestinnän asiantuntija

044 764 9564
sari.toivola@sey.fi


Suvi Ojala
graafinen suunnittelija, viestinnän asiantuntija, nuorisotoiminnan assistentti

040 923 0017
suvi.ojala@sey.fi


Sara Häkkinen
markkinointivastaava

  • yritysyhteistyöt
  • testamentit
  • varainhankinnan kampanjat

045 7884 3161
sara.hakkinen@sey.fi


Elisa Seppo
varainhankintapäällikkö

Vanhempainvapaalla. Yritys- ja testamenttiasioissa voit olla yhteydessä Sara Häkkiseen.


Jarkko Minkovitsch
varainhankintavastaava

  • kertalahjoitukset
  • kuukausilahjoitukset

040 830 1709
jarkko.minkovitsch@sey.fi


Tommi Lapio
varainhankintakoordinaattori, eläinsuojeluasiantuntija

  • feissareiden koordinointi
  • televarainhankinnan koordinointi
  • avustavat varainhankinnan tehtävät
  • eläinsuojeluasiantuntijatehtävät

044 491 9185
tommi.lapio@sey.fi


Sonja Blom
projektikoordinaattori, luonnonvaraisten eläinten hanke

040 923 0518
sonja.blom@sey.fi


Laura Vahtera
hallintokoordinaattori

  • Eläinsuojelu-chat
  • neuvojatoiminnan tuki

045 7884 2738
laura.vahtera@sey.fi


Toni Lahtinen
erityisasiantuntija

045 7885 0342
toni.lahtinen@sey.fi

Jaa sivu
Skip to content