Toimisto

Toimistomme sijaitsee Helsingin Sörnäisissä Lintulahdenkulman järjestötalon 8. kerroksessa. Olemme avoinna maanantaista perjantaihin klo 10–15. Sovithan käynnistäsi etukäteen.


Käyntiosoite: Lintulahdenkatu 10, 00500 Helsinki
Puhelin: 0207 528 420 ( 8,35 snt/puhelu + 22,32 snt/min), arkisin klo 10–15
Lahjoittajapalvelu: 040 830 1709 (normaalihintainen)
Muina aikoina kiireellisissä eläinsuojeluasioissa ota yhteys SEYn eläinsuojeluneuvojaan tai poliisiin.
Sähköposti: sey@sey.fi
Henkilökohtaiset osoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@sey.fi
lahjoitusten tilinumero: FI97 8000 1901 0617 63 (Danske Bank, BIC: DABAFIHH).
Y-tunnus: 0217003-8

Palautelomakkeeseen

Maria Lindqvist
toiminnanjohtaja (vs.)

  • liiton toiminnan suunnittelu ja johtaminen
  • asiantuntijatehtävät
  • lausunnot
  • poliittinen vaikuttaminen
  • kansainvälinen yhteistyö

050 371 2740
maria.lindqvist@sey.fi


Elisa Seppo
viestintävastaava

  • viestinnän suunnittelu
  • Eläinten viikko -kampanja
  • mediasuhteet
  • asiantuntijatehtävät

050 557 2463
elisa.seppo@sey.fi


Sini Kuronen
talouspäällikkö

  • talouden suunnittelu, seuranta ja raportointi
  • kirjanpito
  • tietojärjestelmät
  • tietosuojavastaava

044 779 9580
sini.kuronen@sey.fi


Heidi Aarnivuo
neuvojatoiminnan koordinaattori

  • neuvojatoiminta
  • neuvojien rekrytointi ja koulutus
  • luennot ja koulutus

050 430 2703
heidi.aarnivuo@sey.fi


Sohvi Silius
nuorisotoiminnan koordinaattori

  • nuorisotoiminta
  • kouluvierailut
  • Eläintaito.fi
  • vapaaehtoistoiminta

050 386 6893
sohvi.silius@sey.fi


Maarit Suhonen
jäsenyhdistyskoordinaattori

  • jäsenyhdistystoiminta
  • yhdistyshankinta
  • kissapopulaatiokampanja

044 491 9014
maarit.suhonen@sey.fi


Annukka Seppävuori
viestinnän asiantuntija, Eläinten ystävä -lehden tuottaja

  • sosiaalinen media
  • painotyöt

040 830 1716
annukka.seppavuori@sey.fi


Sari Toivola
Art Director, graafinen suunnittelija
044 764 9564
sari.toivola@sey.fi


Jarkko Minkovitsch
varainhankintavastaava

  • lahjoitukset
  • yritysyhteistyö
  • testamentit

040 830 1709
jarkko.minkovitsch@sey.fi


Anne Skogberg
toimistosihteeri

  • asiakaspalvelu
  • jäsenasiat
  • matkalaskut
  • keräyslippaat

050 441 7234
anne.skogberg@sey.fi


Tommi Lapio
järjestökoordinaattori

  • feissareiden koordinointi
  • asiantuntijatehtävät

044 491 9185
tommi.lapio@sey.fi


Jaa sivu